O nas

ZESPÓŁ

KURS POWSTAJE DZIĘKI:

  

 

Poznaj nasz zespół

Pomysłodawca

Maciej Łysiak

Od 2012 roku żyję z cukrzycą typu 1. Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłem kurs dla edukatorów diabetologicznych organizowany przez Fundację dla Dzieci z Cukrzycą. Od 2017 roku prowadzę na YouTube kanał Nie słodzę poświęcony tematowi cukrzycy. Lubię udowadniać sobie, że cukrzyca nie jest przeszkodą, tylko wyzwaniem, które podejmuję.

opieka merytoryczna

dr n. med. Agnieszka Zubkiewicz-Kucharska

Adiunkt w Katedrze i Klinice Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Jej główne zainteresowania naukowe obejmują m.in. cukrzycę i otyłość u dzieci i młodzieży. Fanka wykorzystania nowych technologii w terapii cukrzycy. Jest autorem i współautorem ponad 160 prac i doniesień zjazdowych. Pasjonatka dobrej książki, klasycznego rocka i slow-joggingu.

farmaceutka

mgr farm. Małgorzata Bekier

Farmaceutka edukująca pacjentów, studentów i farmaceutów w zakresie cukrzycy i otyłości. W mediach społecznościowych znana jako Farma.goha. Autorka eBooka "Świadoma suplementacja w insulinooporności i cukrzycy". Współprowadząca kanał i podcast "W związku z cukrzycą". W trakcie doktoratu w Katedrze i Zakładzie Farmacji Klinicznej i Biofarmacji oraz Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, dotyczącego stosowania metforminy u osób z cukrzycą typu 1.

dietetyczka

mgr Maja Miętkiewska-Dolecka

Dietetyczka kliniczna z pasji i wykształcenia, specjalizująca się w obszarze diabetologii. Certyfikowana edukatorka w cukrzycy, autorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach, prelegentka ogólnopolskich konferencji, a także warsztatów. Absolwentka studiów licencjackich oraz magisterskich na kierunku Dietetyka, na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, uhonorowana, przez JM Rektora, Medalem za osiągnięcia w nauce i pracy społecznej. Obecnie, Doktorantka w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UMP w Szpitalu im. F. Raszei w Poznaniu. W mediach społecznościowych znana jako dietetyka_diabetologiczna. W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na holistyczne podejście do pacjenta i edukację żywieniową, łącząc przy tym wiedzę opartą o evidence based medicine i umiejętności psychodietetyczne.

Dołącz teraz do
naszego newslettera

Dołącz do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami na platformie. Już wkrótce czekać będą na Ciebie nowe moduły i inne materiały edukacyjne.